Přespolní běh Krčským lesem - opět jsme zvítězili

Žáci naší sportovní školy Jitřní opět prokázali výbornou sportovní přípravu. Zvítězili, v souboji s ostatními školami Prahy 4, v přespolním běhu Krčským lesem a získali tak putovní pohár starosty MČ Praha 4.

Středa 5.10.2011 byla tím dnem, kdy se celé dopoledne, a vlastně i dost podstatnou část odpoledne, běhalo v Krčském lese. Nejdříve žáci 1. až 5. tříd a hned po nich i žáci 6. až 9. tříd. Sportovní duch a touha vítězit se projevila hned v první kategorii – tedy u žáků 1. tříd (250 m). Žákyně školy Jitřní Rozálie Aneltová z 1.A proběhla trať nejrychleji. Třetí místo, a s tím i cenné body pro školu, vybojoval Matyáš Hanzlík, v kategorii žáků 4.-5. tříd (550 m).

Žáci druhého stupně školy Jitřní patřili k absolutní elitě mezi běžci z Prahy 4. V kategorii žáků 6.-7. tříd (1300 m) jsme obsadili všechny medailové místa. Vynikajícím časem 5:17,1 exceloval Štěpán Kuriš (7.A), který s převahou zvítězil. Na druhém místě se umístil Ludvík Vávra (6.A), třetí byl Tomáš Pivrnec (z horní budovy) a velmi pěkný výkon předvedl i Martin Dvořák (7.A), který skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Děvčata se nedala zahanbit. V nejstarší kategorii 8.-9. tříd, na trati dlouhé 1800 m, se na druhém místě umístila žákyně 9.A Kristýna Janoušová.

Nutno uznat, že konkurence byla opravdu značná a i ostatní žáci naší školy předvedli opravdu velmi kvalitní výkony.

Všem reprezentantům školy patří poděkování za velmi dobré sportovní výkony, které v přespolním běhu předvedli. Poděkování patří i učitelům a trenérům sportovních předmětů a kroužků, MČ Praha 4 za to, že právě na škole Jitřní zřídila rozsáhlé, moderní a bezpečné sportoviště. Dík si zaslouží i rodiče za velmi dobrou motivaci a podporu svých dětí.