Pohár rozhlasu - celorepublikové finále

Naše mladší žákyně se úspěšně probojovaly do republikového finále prestižní atletické soutěže „Pohár rozhlasu“, které se konalo v Ústí nad Orlicí ve dnech 4.6. až 5.6.2012.

Závod byl napínavý. Po celou dobu jsme se střídavě pohybovaly mezi prvním a třetím místem. Nakonec jsme obsadily 3. místo, s celkovým počtem 6 020 bodů, a to za velmi silnými soupeřkami z Jablonce nad Nisou a Jilemnice s rozdílem pouhých 179 bodů.

Soutěžilo se v běhu na 60 m, skoku vysokém i dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetě, kdy každá závodnice mohla obsadit pouze dvě discipliny a štafetu. Velkou oporou byly hlavně Anna Kerbachová, Amálie Švábíková a Anna Šimková, které svými výkony získaly pro družstvo nejvíce cenných bodů. Dokonce Anna Kerbachová byla ve své kategorii vyhlášena jako nejlepší závodnice těchto prestižních atletických závodů.

Družstvu pomohly i ostatní atletky – Petra Střelečková, Adéla Čermáková, Veronika Valešová, Kateřina Jakoubková a Nikola Hamerníková.

Cesta na závody ale nezačala zrovna nejlépe. Po hodině jízdy se porouchala lokomotiva soukromého dopravce a na novou jsme čekaly 2 hodiny. Naštěstí večerní disco a pěkné ubytování všem vrátilo dobrou náladu. Bohužel nepřálo ani počasí. Od rána střídavě pršelo, foukal vítr a teplota stále klesala. Všem byla velká zima a nebylo se ani kde schovat. I přes tuto nepřízeň počasí to naše děvčata nevzdala a bojovala ze všech svých sil.

Děvčatům k tomuto úspěchu blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci a dobrou propagaci naší školy.

Poděkování patří i vedení školy, že nám účast na této soutěži umožnilo, trenérům i učitelům za dobrou přípravu a jakoukoliv pomoc.

Nejlepší výkony:

Anna Kerbachová: 60 m – 8,07 s, skok daleký – 523 cm (zlepšení osobního rekordu o 39 cm)

Amálie Švábíková: skok vysoký – 143 cm

Anna Šimková: 600 m – 1.48,12 s

Adéla Čermáková: hod kriketovým míčkem – 47,71 m

Eliška Palátová: skok daleký - 405 cm